Boks Ligine Katılmak İçin Bireysel Başvurular 10 Ocak 2018 de Bitiyor

TÜRKİYE BOKS LİGİ’NE KATILIM HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

Türkiye Boks Federasyonu, Şubat 2018’de başlatılması planlanan Türkiye Boks Ligi’ne katılıma ilişkin açıklama yayımladı.

Federasyonun açıklaması şöyle:

“2018 yılında kurulacak olan Türkiye Boks Ligi’ne katılımcı kulüpler başvuruların ardından belirlenecektir. Lige katılmayacak olan lisanslı boksörlerin mağdur olmaması için Federasyonumuz aşağıdaki sürecin işletilmesine karar vermiştir.

Buna göre, lige katılmayacak olan bir kulüpte lisanslı boks yapan sporcu, lisanslı oldukları kulüp ile anlaşarak Boks Ligi’ne katılma başvurusunda bulunabilecektir. Bu kategoride yer alan sporcular, Türkiye Boks Ligi’ne katılan kulüpler adına ligde ringe çıkabilecektir. Bu kapsamda, lige katılmak isteyen sporcular sıkletlerini, varsa derecelerini, iletişim bilgilerini ve ligde oynamak istediklerine ilişkin dilekçeyi Türkiye Boks Federasyonu’na göndermelidir.

Federasyonda bu vesileyle oluşacak sporcu havuzu, talep olması halinde lige katılan kulüplerle paylaşılacaktır. Dilekçe ile başvuruda bulunan boksörlerin ligde oynayacağına dair herhangi bir garanti yoktur. Federasyonumuz, havuzdaki sporcuyu kulübe bildirecek, son kararı kulüp yöneticileri verecektir.

Şubat ayında başlaması planlanan ligde oynamak için bireysel anlamda son başvuru tarihi 10 Ocak 2018.

Federasyon Faks Numarası – 0312 324 09 27

İletişim: İsmail Nazlı – ismail.nazli@turkboks.gov.tr – 0530 780 13 72

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir